Træningsbane fordeling efteråret 2019 (uge 32-41)(Opdateret pr. 12/9-2019)
Mandag og onsdag (fredag/søndag).
Uge: 32 - 41

Bane: 2A (8-mands kampbane)
 
Kampbane – ingen træning.
 
Bane: 2B (5-mands)
U-9 17.00 – 18.30 (onsdag)
U-8 17.00 – 18.15 (mandag)
 
Bane: 2C (5-mands)
U-9 17.00 – 18.30 (onsdag)
U-8 17.00 – 18.15 (mandag)

Bane: 3 (Lysbane)
BANE 3A. (bane 3C+3D)
U-9 17.00 – 18.30 (onsdag)

U-8 17.00 – 18.15 (mandag)
 
U-15.3 18.30 – 20.00 (evt.)
 
BANE 3B.
 
U-13 18.30 – 20.00
 
U-13.1 17.00 – 18.30 (Fredag)
 
 
Bane: 3C (5-mands)
U-9 17.00 – 18.30 (onsdag)

U-8 17.00 – 18.15 (mandag)
 
Bane: 3D (5-mands)
U-9 17.00 – 18.30 (onsdag)

U-8 17.00 – 18.15 (mandag)

Bane: 4 (Kunstgræsbanen/Lysbane)
BANE 4A.
U-9 17.00 – 18.30 (mandag)
 
U-8 17.00 – 18.15 (onsdag)

U-13 18.30 – 20.00
 
Old Boys & Veteraner 10.00 - 12.00 (Søndag)
BANE 4B.
U-9 17.00 – 18.30 (mandag)
 
U-8 17.00 – 18.15 (onsdag)

U-13 18.30 - 20.00

Målmandstræning 16.45 – 18.15 (Fredag)

Old Boys & Veteraner 10.00 - 12.00 (Søndag)
 
Bane: 5 (3-mands baner)
5A, 3-mands bane
U-6 17.00 – 18.00 (mandag)

U-5 17.00 - 18.00 (onsdag)


 
5B, 3-mands bane
U-6 17.00 – 18.00 (mandag)

U-5 17.00 - 18.00 (onsdag)
 
5C, 3-mands bane
U-6 17.00 – 18.00 (mandag)

U-5 17.00 - 18.00 (onsdag)
 
5D, 3-mands bane
U-6 17.00 - 18.00
 
5E, 3-mands bane
U-6 17.00 - 18.00
 
5F, 3-mands bane
U-7 17.00 - 18.00
 
5G, 3-mands bane
U-7 17.00 - 18.00
 
5H, 3-mands bane
U-7 17.00 - 18.00
 
5I, 3-mands bane
U-7 17.00 – 18.00
 

Bane: 6 (5-mands baner)
6A, 5-mands bane.  
Ingen banen opstrengning.
U-10 17.00 – 18.30 
 
6B, 5-mands bane. 
U-10 17.00 - 18.30
 
6C, 5-mands bane.
U-10 17.00 - 18.30
 
 
Bane: 7 (Træning og kampbane/9-mands)
BANE 7A.
U-12 17.00 – 18.30

U-15.1 18.30 – 20.00
 
BANE 7B.
U-12 17.00 – 18.30

U-15.2 18.30 – 20.00
 
 
Bane: 8 (Træning og kampbane/8-mands)
BANE 8A.
U-11 17.00 – 18.30

U-14.1 18.30 – 20.00
 
BANE 8B.
U-11 17.00 – 18.30

U-14.2 18.30 – 20.00
 
Tirsdag og torsdag.
Uge: 32 - 41

Bane: 2A (8-mands kampbane)
 
Kampbane – ingen træning.
 
Bane: 2B (5-mands)
 
 
Bane: 2C (5-mands)
 

Bane: 3 (Lysbane)
BANE 3A. (bane 3C+3D)
U-13 Piger 17.00 – 18.30 (torsdag)
 
BANE 3B.
U-13 Piger 17.00 – 18.30 (torsdag)

U-15.1 18.30 – 20.00 (torsdag)
 
 
Bane: 3C (5-mands)

 
 
Bane: 3D (5-mands)
 

Bane: 4 (Kunstgræsbanen/Lysbane)
BANE 4A.
U-12/13 Piger 17.00 – 18.30 (tirsdag)

U-19 19.30 – 21.00
 
BANE 4B.
U-17 18.00 – 19.30

Senior 19.30 – 21.00
 
 
Bane: 5 (3-mands baner)
5A, 3-mands bane

 
5B, 3-mands bane

 
5C, 3-mands bane

 
5D, 3-mands bane

 
5E, 3-mands bane

 
5F, 3-mands bane

 
5G, 3-mands bane
 
5H, 3-mands bane

 
5I, 3-mands bane

 

Bane: 6 (5-mands baner)
6A, 5-mands bane (ingen opstrengning)
U-11 Piger 17.00 – 18.15
 
6B, 5-mands bane
U-11 Piger 17.00 – 18.15
 
6C, 5-mands bane
U-11 Piger 17.00 – 18.15
 
 
Bane: 7 (Træning og kampbane)
BANE 7A.
U-17.1 18.00 – 19.30

19.30 – 21.00
 
BANE 7B.
U-17.2 18.00 – 19.30

19.30 – 21.00
 

Bane: 8 (Træning og kampbane)
BANE 8A.
U-13/14 Piger 16.30 – 18.00

U-17.3 18.00 – 19.30

19.30 – 21.00
 
BANE 8B.
U-13/14 Piger 16.30 – 18.00

U-14.1 18.00 – 19.00 (torsdag)
 
19.30 – 21.00
 










 
 
 


 






 
 
 
 
 
  
 
 

  
 
 
  
 
  

 

  
 
 
  
 
  
 
Vinding Sportsforening (CVR 22 30 22 13)/Vinding Idræts Center (CVR 34 54 76 45) | Nygårdsvej 10 | 7100 Vejle